Narozeniny

Pojem narozeniny je odvozen ode dne narození. Smyslem narozenin je tak oslava tohoto výjimečného dne, kdy jsme se narodili my nebo naši blízcí. Oslavovat se má každý věk, ať jsou to 1. narozeniny nebo 90-té. Za věk se přeci nemusí nikdo stydět. Každý si chce oslavu přeci užít, oslavenec většinou začíná sfouknutím svíček na narozeninovém dortu, následně jej můžete obdarovat například malým dárečkem.

Mezi jedinečné příležitosti k oslavě patří jednoznačně kulatiny, při kterých oslavujeme výjimečná životní jubilea. Kulatiny jsou narozeniny, při kterých je věk zakončen nulou a to už stojí za pořádnou párty!

Téma narozeninové oslavy můžete zvolit podle toho, co má oslavenec rád. U dětí to bývají pohádkové či filmové postavy, oblíbené hračky či zvířátka. U dospělích mohou být témata neméně pestrá, od oblíbených filmových hrdinů po zájmy či sporty. Podle stylu narozeninové oslavy lze volit také výzdobu. K narozeninám jednoznačně patří dort, svíčky, frkačky, párty čepičky a balónky. Jedná se o nezbytnou párty výzdobu, bez které se narozeninová oslava zkrátka neobejde.

 

< Zpět na slovník pojmů