Balónek

Balónek, o kterém zde píšeme je primárně určen k dekoraci, ale je možné jej použít také jako “hračku”. Stačí jej nafouknout vzduchem nebo héliem. Dříve byly balónky pouze kulaté, vytvářeny ze směsi přírodního latexového kaučuku a nylonu. Dnes již můžete vybírat z mnoha druhů, tvarů i barev.

Latexové ECO balonky jsou vyráběny z přírodního latexového kaučuku a jsou plně odbouratelné, proto je po použití můžete bez starostí hodit na kompost. Ostatní latexové a foliové balonky patří mezi plasty. Mezi latexovými a foliovými balonky je hned několik rozdílů. Zatímco ty latexové mají spíše kulovitý tvar a velmi lehce je sami nafouknete ústy u foliových musíte k nafouknutí použít třeba brčko, nafouknutí je o něco obtížnější. Obrovskou výhodou foliových balonků je mnohem širší výběr tvarů, odstínů i velikostí. Zároveň vydrží déle nafouknuté a můžete je klidně schovat na další oslavu.

Samozřejmě, že každý balónek vám může prasknout, je to přeci obalený vzduch, proto je třeba dbát zvýšené pozornosti v blízkosti ostřejších předmětů, rohů či rostlin.

 

< Zpět na slovník pojmů